מחשבון המרת מטבעות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יהלומים בורסת היהלומים
הודעות         מודעות        
 • למכירה חדר הרתחות
  6.11.17 למכירה חדר הרתחות ותיק בעל מוניטיןלפרטים: 054-6787921
   
 • להשכרה בסיטי טאוור
  6/11/17  להשכרה דירה כ60 מטר מרוהט בסיטי טאוור מיידי טל': 0543972568 
   
 • חיפוש עבודה
  2.11.17 גמולוגית מנוסה מחפשת עבודה .גמולוגית אמינה, אחראית וחרוצה מעוניינת להשתלב שוב בתחום .בעלת נסיון תעסוקתי של כ-5 שנים במעבדה גמולוגית שם: לימור מזרחי טלפון: 054-7471235
   
 • דרושה פקידה
  2.11.17דרושהפקידה למשרה מלאה, משרד בבורסהנא ליצור קשר בטלפון27355/ 03-7525640
   
 • דרושה מנהלת משרד
    19/10/17 דרושה מנהלת משרד למשרה מלאה דרישות:   אנגלית ברמה גבוהה, שליטה באופיס, ניהול יומן  ידע בפנטזי והנהלת חשבונות - יתרון קו"ח ניתן לשלוח: adishimsho@gmail.com 054-3972723
   
 • להשכרה חניה
  19.10.17 להשכרה חניה במגדל היהלום מיידי לפרטים 75303 (ברוך)
   
 

מטבע וירטואלי מגובה יהלומים יוצא לדרך

 
מטבע וירטואלי מגובה יהלומים יוצא לדרך
א א א

הנהלת הבורסה חתמה על הסכם שיתוף עם סטרטאפ במטרה להשיק מטבע דיגיטלי מגובה ברכישות יהלומים בשוק הישראלי
 
הביטקוין לא לבד: הבורסה ליהלומים ברמת־גן משיקה לראשונה מטבע וירטואלי בשם "קראט־די־סי" (Carats.IO Diamond Currency), שיהיה מגובה ביהלומים. ל"ממון" נודע כי הבורסה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם סטארט־אפ בבעלות גבריאל דיאמנט, שפיתח את התשתית הטכנולוגית לסחר במטבע תוך שימוש בדאטה בתחום היהלומים.

המטבעות הווירטואליים הפכו נפוצים בשנים האחרונות, ולאחרונה פורסם ששישה בנקים גדולים, בהם קרדיט סוויס, ברקליס ו־HSBC, חברו יחד כדי להנפיק מטבע וירטואלי ב־2018.
נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש, מקווה שהמטבע שיונפק יהווה יעד השקעה אטרקטיבי של משקיעים מחוץ לענף היהלומים.
הבורסה נכנסת למיזם כדי לעודד את הסחר ורכישות היהלומים בישראל, והמסחר יתבצע על בסיס מדד הבנוי על פעילות שוק היהלומים ברמת־גן (המסחר יתבסס על רכישות יהלומים בתוך הבורסה בלבד). המטבע יונפק וייסחר במהלך שלושת החודשים הקרובים בבורסה למטבעות וירטואליים, כנראה בשווייץ. בשלב הראשון המטבע יהיה מגובה לפחות ב־25% משוויו ביהלומים (המנפיקה מחויבת להחזיק ולרכוש יהלומים כנגד המטבע כבטוחות, נ.ז) ויגיע עד לרמת גיבוי של 75%. ערכו של כל מטבע יהיה דולר אחד.
מתוך 800 מטבעות בעולם, רק מעטים כיום מגובים בנכסים. נשיא הבורסה, יורם דבש: "המטבע יהפוך את היהלומים ל'קומודיטי' ויכניס משקיעים שעד כה לא השקיעו באפיק היהלומים. זאת לאחר מספר שנים בהן נעשים ניסיונות רבים להפוך את היהלומים לסחירים בתוך מסגרות העולם הפיננסי ועד לשלב הזה ללא הצלחה. לכן שילבנו גורמים חיצוניים. הבאת משקיעים חדשים לענף היהלומים בישראל חשובה הן למדינת ישראל והן לענף היהלומים המקומי ובכוונתנו להסתייע במיטב המומחים כדי להשיג מטרה זו".
"ביטחון למשקיעים"
מ־Carats.IO נמסר: "ענף היהלומים יכול להוות יעד להשקעה לקהילת המשקיעים במטבעות הדיגיטליים, והאטרקטיביות של המיזם היא בעצם גיבוי הנפקת המטבע ברכישות יהלומים. קיימת בעולם קהילת משקיעים גדולה בתחום המטבעות הדיגיטליים, והגיבוי למטבע ברכישות יהלומים יעלה את סף ביטחון המשקיעים בצורה משמעותית. שיתוף הפעולה עם הבורסה הישראלית ליהלומים הוא צעד משמעותי בכיוון הנכון".
navitz@yedioth.co.il

 
 
חזרההדפסשלח לחבר