NY
 
 
 
 
 
מחשבון המרת מטבעות
 
 
 
 
 
 
יהלומים בורסת היהלומים
הודעות         מודעות        
 •  
 • הננו מתכבדים להזמין את הציבור לחנוכת סוכת הבורסה
   
 • הודעה:ביום שלישי ט’ תשרי תשע”ט, 18.09.18ערב יום כיפור, ייסגרו בנייני הבורסה בשעה 13:00 ולא תתאפשר כניסה או שהייה בבניינים משעה זו ועד לשעה לאחר מוצאי החג, י’ תשרי תשע”ט, 19.09.18הציבור מתבקש להקפיד על האמור ולמנוע אי נעימויות. ON TUESDAY 18.09.18 THE EXCHANGEWILL BE CLOSE AT 13:00 AND FROM THIS TIME ON THERE WILL BE NO ACCESS TO THE DIAMOND EXCHANGE COMPLAX UNTIL ONE HOUR AFTER THE CONCLUSION OF YUM KIPUR ON WEDNESDAY 19.09.18WE REQUEST YOUR COOPERATION IN ORDER TO AVOID ANY UNPLEASNTESS.
   
 • הציבור מוזמן לאירוע חגיגי לכבוד ראש השנה תשע"ט הבעל"ט,שיתקיים באולם הבורסה, ביום רביעי כ"ה אלול תשע"ח 5.9.18 בשעה 12:00
   
 • להלן שעות פתיחה/סגירה של הגופים הנותנים שירותים בבנייני הבורסה, ביום ראשון, כ"ט באלול תשע"ח, 9.9.18, ערב ראש השנה תשע"ט:
   
 • הננו מתכבדים להודיע על טיול סליחות לירושלים. יציאה מכניסת בניין שמשון ביום חמישי אי"ה, י"ט לול תשע"ח (30.8.18) בשעה 16:30 בדיוק. חזרה משוערת בשעה 02:30 לפנות בוקר
   
 • להשכרה ביהלום
  להשכרה חדר צפוני בבניין יהלום מיידי קומה 25 לפרטים: 0543976483 (יונתן) 0542985045 (מאיה), 25181, 25183
   
 • חיפוש עבודה
      26.8.18 גמולוגית מנוסה מחפשת עבודה גמולוגית אמינה, אחראית וחרוצה מעוניינת להשתלב שוב בתחום בעלת נסיון תעסוקתי של כ-5 שנים במעבדה גמולוגית שם: לימור מזרחי טלפון: 054-7471235
   
 • דרוש רואה חשבון
    22.6.2018 דרושים למשרד רציני בבורסה  דרוש רואה חשבון.   עדיפות לבעלי ניסיון בבורסה.  תנאים טובים למתאימים.  בבקשה לשלוח קורות חיים לפקס: 03-5758126  
   
 • דרושים
  דרושים למשרד בבורסה דרושה מזכירה עוזרת אדמיניסטרטיבית למשרה מלאה. דרישות: עבודה במערכת אכדיה – יתרון משמעותי. ניסיון כמזכירה ניהול אדמיניסטרטיבי – חובה לפחות שנתיים. ניסיון ורקע בהנהלת חשבונות – יתרון משמעותי.שליטה מלאה באופיס ובאקסל ברמה טובה – חובה (ייבדק בראיון). אנגלית ברמה טובה מאוד – חובה (ייבדק בראיון).  יסודיות, דייקנות, סגירת מעגל טיפול, יכולת עבודה עצמאית, ראש גדול, יכולת פתרון בעיות.   נכונות לשעות נוספות – חובה. 3453350 (שי)
   
 • ציוד משרדי
  22.5.18 לקנייה ריהוט משרדי לפרטים: 054-3978443 (דבורה)
   
 • מחפש חניה
  19.6.18 קנייה מעוניין לרכוש חנייה בבניין מכבי לפרטים נוספים: 0543973599
   
 

ההסכם לאחדות המונחים המקצועיים

 
א א א

קונפדרציית התכשיטים העולמית (CIBJO), פדרציית בורסות היהלומים (WFDB) והארגון הלאומי של יצרני היהלומים (IDMA) הסכימו כי המינוחים שישמשו את מועצת היהלומים הבינלאומית (IDC) יהיו בהרמוניה עם אלו הקבועים בספר היהלומים הכחול של קונפדרציית התכשיטים.
 
ההודעה על ההסכם פורסמה באופן רשמי בקונגרס 2017 של הקונפדרציה, שנערך בבנגקוק. ההודעה יצאה לאחר שוועדת היהלומים של הקונפדרציה אישרה את התיקונים שמועצת היהלומים ביקשה לבצע בספר היהלומים, כחלק מההסכם בין שלושת הארגונים.
לפי אודי שינטל, נשיא וועדת היהלומים של הקונפדרציה ולשעבר המפקח על היהלומים מטעם משרד האוצר הישראלי: "ספר היהלומים של הקונפדרציה יתפקד מעכשיו כמקור היחיד למונחים בכל תעשיית היהלומים והתכשיטים, זאת במטרה להגביר את אמונם של הצרכנים".

"המרוויחים העיקריים מהסכם זה הם צרכני היהלומים, שמעכשיו יוכלו להשתמש בסט ערכים אחד כאשר יבקשו לתאר יהלומים", לפי ג'אטנו קאבאלירי, נשיא הקונפדרציה. "הספרים הכחולים שלנו הם מסמכים חיים אשר עוברים הערכות שנתיות חוזרות ונשנות על בסיס קבוע, על מנת להבטיח שהם תואמים לתנאים המשתנים ולפיתוחי הטכנולוגיה. אימוצו של הספר הכחול של הקונפדרציה על ידי פדרציית בורסות היהלומים והארגון הלאומי של יצרני היהלומים ישרת הן את האינטרסים של התעשייה והן של השוק".

נשיא פדרציית בורסות היהלומים, הנרי בלום, הגיב לכך באומרו כי "זהו צעד ענק קדימה שעבדנו לקראתו הרבה זמן. מועצת היהלומים הבינלאומית נוצרה על ידי הפדרציה והארגון הלאומי של יצרני היהלומים במטרה להגן על אחדות ושלמות היהלום, ועל כן יצירתו של ספר מונחים אחד ואוניברסלי תעזור להיאבק בכל בלבול אפשרי בשוק בנוגע למונחים המקצועיים".

מועצת היהלומים הבינלאומית הוקמה בשנת 1975 על מנת לספק למקימיה, הפדרציה והארגון, סט סטנדרטיים אוניברסאי ואחיד למונחים המקצועיים בכל הנוגע ליהלומים מלוטשים בזירת סחר היהלומים הבינלאומית.
הסכם אחדות המונחים הוכרז ביום השני של קונגרס הפדרציה לשנת 2017 שנערך בבנגקוק, בו השתתפו מעל 150 משלחות ויותר מ-300 משתתפים. הקונגרס דן במספר סוגיות הנוגעות לתעשיית אבני החן והתכשיטים הבינלאומית, ולאג'נדה של תעשייה זו. הקונגרס לשנת 2017 העניק תשומת לב רבה לנושא האחריות על המקורות, אחריות חברתית תאגידית וקיימות, בעיקר בסקטור של אבני החן הצבעוניות.

הקונגרס נפתח באופן רשמי על ידי גנרל פריוט צ'אן-או-צ'ה, ראש ממשלת תאילנד, שלווה על ידי אפיראדי טאנטרפורן, שר המסחר של תאילנד וסונטיראט סונטיג'יראוונג, סגנו. בנאומו, הגנרל הדגיש את תמיכת ממשלתו בתעשיית האבנים והתכשיטים התאילנדית, שהיא היצואנית הרווחית השלישית בגודלה במדינה. "אנחנו צריכים לדאוג לאנשים בשרשרת הערך על מנת לוודא שאף אחד לא נשאר מאחור, בייחוד אלו השייכים למעמד הכלכלי הנמוך. בנוסף, אנחנו גם רוצים להבטיח שקיפות ומשילות טובה". עוד הוא הוסיף כי "תאילנד מחויבת לשיפור מוצריה ולהפיכתה למוקד תכשיטים עולמי במהלך חמש השנים הבאות. אני מקווה שנוכל להתחזק יחדיו ולאפשר לתאילנד להבטיח התגשמות חזונה".

 
 
חזרההדפסשלח לחבר