מחשבון המרת מטבעות
 
 
 
 
 
 
יהלומים בורסת היהלומים
הודעות         מודעות        
 • להשכרה ביהלום
  חיפוש עבודה מחפשת עבודה בניקיון משרדים בשעות הבוקר 052-3425403 (נעמי)
   
 • חניה להשכרה
  חניה להשכרה חניה בבניין יהלום לפרטים : 050-7777997 (אבי)
   
 • מחפשת עבודה
           מחפשת עבודה מיון מלוטש, כל הגדלים, מקצועית, אמינה, ישרה, בעלת ותק של למעלה מ30 שנים בתחום. להמלצות חמות: בני ומייקל מאירוב MID, אורית סמט EZ  ליצירת קשר: 054-5722581 יקרה
   
 • חיפוש עבודה
  גמולוגית מנוסה מחפשת עבודה גמולוגית אמינה, אחראית וחרוצה מעוניינת להשתלב שוב בתחום בעלת נסיון תעסוקתי של כ-5 שנים במעבדה גמולוגית שם: לימור מזרחי טלפון: 054-7471235
   
 • חיפוש עבודה
  מחפש עבודה מהל ייצור, מנקד, גימולוג, מתקן אקסלנטיים באלפיות נייד – 050-4334442  
   
 • מחפשת עבודה כממיינת
  לכל מעין דבאי שירות מקצועי בתחום מיון וצבע יהלומים מלוטשים, בכל הגדלים, במשרד הלקוח, בשעות וימים גמישים בהתאם לצורך  ניסיון מעל ל20 שנות עבודה בתחום מיון היהלומים. אחריות, קפדנות ומקצועיות מובטחת. לפרטים ניתן לפנות: לודמילה טרנטול 054-4517460
   
 

תקן ISO 18323: אמון הצרכנים בתעשיית היהלומים

 
תקן ISO 18323: אמון הצרכנים בתעשיית היהלומים

התקן החדש מתאר את המינוחים המדוייקים ליהלומים טבעיים, יהלומים מטופלים, יהלומים סינתטיים, יהלומים מורכבים וחיקויי יהלומים, ונועד להגביר את הבהירות בקרב היהלומנים והצרכנים כאחד

 

הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים ( WFDB ) פרסמה באחרונה את תקן ISO 18323 החדש המגדיר את המינוח המדויק והשפה המקובלת בקרב העוסקים ביהלומים. התקן החדש מתייחס ליהלומים טבעיים, יהלומים מטופלים, יהלומים סינתטיים, יהלומים מורכבים וחיקויי יהלומים.

התקן הבינלאומי החדש מגדיר בפירוט סדרה של תיאורים מורשים לתעשיית היהלומים והוא תוכנן במיוחד כדי להיות מובן על ידי הלקוח. התקן כולל גם סדרה של הגדרות המיועדות להגביר את הבהירות בקרב היהלומנים ולשמר את ביטחון הצרכנים בתעשייה.

נשיא ה- WFDB , ארני בלום ציין כי, "הצלחתה של התעשייה תלויה באמון הצרכנים, והתקן החדש מהווה כלי טוב כדי לחזק אמון זה. אתם יכולים להשתמש במינוחים האלה בחשבוניות שלכם ובתקשורת עם הלקוחות שלכם במטרה לחזק את הביטחון והאמון שלהם במוצר שלנו - היהלום".

להלן תקציר ההגדרות לפי התקן החדש:

טבעי - נוצר לחלוטין על ידי הטבע ללא התערבות אנושית בתהליך היצירה.

יהלום - מינרל המורכב מפחמן שהתגבש במבנה קובייתי איזומטרי, בעל קשיות בדרגה 10 בסולם מוס, במשקל סגולי של כ-3.52 ומדד שבירה של כ-2.42, שנוצר על ידי הטבע.

שימו לב: המונח יהלום ללא תיאור מדויק נוסף יתיייחס תמיד ליהלום טבעי.

יהלומים מטופלים - יהלום שעבר כל התערבות אנושית אחרת מליטוש, ניקוי ושיבוץ, במטרה לשנות באופן קבוע או זמני את המראה שלו. לדוגמה, ציפוי, מילוי סדקים ושברים, חימום, הקרנה, קידוח בלייזר וטיפולים בחום וטמפרטורה גבוהים - HPHT .

שימו לב: יהלום שעבר טיפול ידווח כ"יהלום מטופל" עם/או התייחסות ספיציפית לטיפול המדויק שעבר. התיאור יהיה ברור מייד וחד משמעי.

יהלומים סינתטיים, יהלומים שגודלו במעבדה, יהלומים שנוצרו במעבדה - מוצר מלאכותי בעל אותו הרכב כימי, מבנה גבישי ופיזיקלי (כולל אופטי) של יהלום.

שימו לב: המינוחים באנגלית של יהלום שנוצר במעבדה ( laboratory-created ) או שגודל במעבדה ( laboratory-grown ) יכולים לשמש כמלים נרדפות ליהלומים סינתטיים.

 • אין להשתמש בקיצורים כמו, lab created , lab diamond , או syn diamond .
 • המילה "מעבדה", מתייחסת למתקן המפיק יהלומים סינתטיים. אין לבלבל בין מונח זה למעבדה גמולוגית המיועדת לניתוח, אימות, זיהוי ודירוג של יהלומים.
 • יש לדווח על יהלומים סינתטיים והתיאור יהיה ברור מייד וחד משמעי. לצורך הדיווח על יהלומים סינתטיים אין להשתמש בקיצורי מלים.
 • אין להשתמש במינוחים הבאים לתיאור יהלומים סינתטיים: טבעי, אמיתי, יקר, מתורבת, מטופח ואבן חן.
 • שימוש בשם מותג ושם היצרן ביחד עם המילה יהלום אינם מהווים גילוי נאות ומספיק כשמדובר ביהלומים סינתטיים.
 • יהלומים סינתטיים יכולים להיות מטופלים.

על כל חברי הבורסה להבין את המינוחים המקצועיים הללו ומומלץ לבקר באתר ארגון התקינה הבינלאומי כדי להכיר אותם היטב. למעבר לאתר לחצו כאן


 
 
חזרההדפסשלח לחבר