NY
 
 
 
 
 
מחשבון המרת מטבעות
 
 
 
 
 
 
יהלומים בורסת היהלומים
הודעות         מודעות        
 •  
 • הננו מתכבדים להזמין את הציבור לחנוכת סוכת הבורסה
   
 • הודעה:ביום שלישי ט’ תשרי תשע”ט, 18.09.18ערב יום כיפור, ייסגרו בנייני הבורסה בשעה 13:00 ולא תתאפשר כניסה או שהייה בבניינים משעה זו ועד לשעה לאחר מוצאי החג, י’ תשרי תשע”ט, 19.09.18הציבור מתבקש להקפיד על האמור ולמנוע אי נעימויות. ON TUESDAY 18.09.18 THE EXCHANGEWILL BE CLOSE AT 13:00 AND FROM THIS TIME ON THERE WILL BE NO ACCESS TO THE DIAMOND EXCHANGE COMPLAX UNTIL ONE HOUR AFTER THE CONCLUSION OF YUM KIPUR ON WEDNESDAY 19.09.18WE REQUEST YOUR COOPERATION IN ORDER TO AVOID ANY UNPLEASNTESS.
   
 • הציבור מוזמן לאירוע חגיגי לכבוד ראש השנה תשע"ט הבעל"ט,שיתקיים באולם הבורסה, ביום רביעי כ"ה אלול תשע"ח 5.9.18 בשעה 12:00
   
 • להלן שעות פתיחה/סגירה של הגופים הנותנים שירותים בבנייני הבורסה, ביום ראשון, כ"ט באלול תשע"ח, 9.9.18, ערב ראש השנה תשע"ט:
   
 • הננו מתכבדים להודיע על טיול סליחות לירושלים. יציאה מכניסת בניין שמשון ביום חמישי אי"ה, י"ט לול תשע"ח (30.8.18) בשעה 16:30 בדיוק. חזרה משוערת בשעה 02:30 לפנות בוקר
   
 • להשכרה ביהלום
  להשכרה חדר צפוני בבניין יהלום מיידי קומה 25 לפרטים: 0543976483 (יונתן) 0542985045 (מאיה), 25181, 25183
   
 • חיפוש עבודה
      26.8.18 גמולוגית מנוסה מחפשת עבודה גמולוגית אמינה, אחראית וחרוצה מעוניינת להשתלב שוב בתחום בעלת נסיון תעסוקתי של כ-5 שנים במעבדה גמולוגית שם: לימור מזרחי טלפון: 054-7471235
   
 • דרוש רואה חשבון
    22.6.2018 דרושים למשרד רציני בבורסה  דרוש רואה חשבון.   עדיפות לבעלי ניסיון בבורסה.  תנאים טובים למתאימים.  בבקשה לשלוח קורות חיים לפקס: 03-5758126  
   
 • דרושים
  דרושים למשרד בבורסה דרושה מזכירה עוזרת אדמיניסטרטיבית למשרה מלאה. דרישות: עבודה במערכת אכדיה – יתרון משמעותי. ניסיון כמזכירה ניהול אדמיניסטרטיבי – חובה לפחות שנתיים. ניסיון ורקע בהנהלת חשבונות – יתרון משמעותי.שליטה מלאה באופיס ובאקסל ברמה טובה – חובה (ייבדק בראיון). אנגלית ברמה טובה מאוד – חובה (ייבדק בראיון).  יסודיות, דייקנות, סגירת מעגל טיפול, יכולת עבודה עצמאית, ראש גדול, יכולת פתרון בעיות.   נכונות לשעות נוספות – חובה. 3453350 (שי)
   
 • ציוד משרדי
  22.5.18 לקנייה ריהוט משרדי לפרטים: 054-3978443 (דבורה)
   
 • מחפש חניה
  19.6.18 קנייה מעוניין לרכוש חנייה בבניין מכבי לפרטים נוספים: 0543973599
   
 

דה בירס משיקה תכנית לכורים פרטיים

 
א א א

חברת דה בירס עומלת בימים אלה על השקת תכנית פיילוט שתיקרא ג'ם פייר (Gem Fair), שמטרתה ליצור מסלול בטוח ושקוף לשיווק של יהלומים הנכרים עצמאית בידי כורים העובדים באופן פרטי. יוזמה זו נחשבת לצעד משמעותי בתחום הכרייה העצמאית, הכולל בתוכו כורים עניים ביותר באזורים ביבשת אפריקה.


 

התכנית תכלול שימוש בטכנולוגיה שתתעד את פעולות הכרייה, כאשר המטרה תהיה לרכוש יהלומים שזה עתה נכרו במיקומים מוסכמים ומאושרים, כאשר המטרה היא לשפר את תנאי העבודה והפרנסה של הכורים באתרים אלה, כך לפי דה בירס.


ג'ם פייר תיעשה בשיתוף עם יוזמת פיתוח היהלומים (Diamond Development Initiative – DDI) – ארגון ללא מטרות רווח ששם לו למטרה למסד את הכרייה העצמאית באפריקה. כורים שיהיו מעוניינים לקחת חלק בתכנית יצטרכו לקבל אישור מהDDI שהם עומדים בתקנים שלו, יחד עם עמידה בקריטריונים נוספים שנקבעו על ידי חברת דה בירס עצמה והמודל העסקי שלה.


לאחר שיאושרו, תצייד חברת דה בירס את הכורים באמצעים טכנולוגיים הכוללים טאבלט ויישומון (אפליקציה) מובנית, שתסייע באיתור אתרי היהלומים ומעקב אחר מסלולם של היהלומים הנכרים. הפיילוט יחל לפעול בסיירה לאון, היכן שישנם כורים רבים הנוטלים חלק בתכנית מא'אנדלו (Maendelo) של הDDI וכן מכיוון שהממשלה המקומית כבר ביצעה מספר צעדים למיסוד ושיפור תנאי העבודה של הכורים העצמאיים.


טרם יציאת הפרויקט לדרכו, תתבצע הקמה של נציגות של דה בירס בסיירה לאון שתתמקד בביצוע התכנית ותעבוד בשיתוף פעולה עם ה DDI והמכרות הרשומים על מנת להבטיח שישנה עמידה בסטנדרטים, כמו גם וידוא שהכורים יודעים להשתמש בעזרים הטכנולוגיים שיסופקו להם ושהם בקיאים בענף היהלומנות ודירוג האיכות של היהלומים לסוגיהם.


לאחר שיובטחו העמידה בתנאים ויעילות העבודה, תחל העבודה עצמה כאשר ג'ם פייר תחל לרכוש יהלומים מהכורים המשתתפים בתכנית, כאשר היא תציע לכורים מחירי רכישה של תוצרתם. הכורים לא יחויבו למכור את סחורתם לג'ם פייר, אם לא ירצו לעשות כן. כל רכישה מאושרת תתבצע באמצעות ערוץ המכירות הפומביות של דה בירס.


שלבי ההקמה יחלו במהלך החודש הנוכחי, כאשר המטרה היא להתחיל ברכישת היהלומים עצמה בהמשך השנה. אין לפיילוט תאריכי יעד מוגדרים.


חברת דה בירס השקיעה בפיתוח הטכנולוגיות שיסייעו לכורים. היישומון מובנה לעבוד עם GPS ותוכנת סריקה וזיהוי. בנוסף, אלה יוכלו לעבוד גם ללא קליטת רשת ויכול להיטען מחשיפה לשמש באמצעות פאנל סולארי. בטאבלטים מוטמעת גם תכנית הדרכה לכורים על היהלומים שתסביר על הסוגים השונים וכן דרגת האיכות.


באם התכנית תוכתר כהצלחה, תימשך העבודה ותורחב למדינות נוספות בהם מתקיימת פעילות של כורים עצמאיים וכך תובטח יותר כרייה בטיחותית ורשמית. 
 
חזרההדפסשלח לחבר