NY
 
 
 
 
 
מחשבון המרת מטבעות
 
 
 
 
 
 
יהלומים בורסת היהלומים
הודעות         מודעות        
 • הננו להביא לידיעתכם כי בתקופת חופשת הקיץ של הבורסה, החל מיום א' 5.8.18 עד יום ו' 17.8.18 כולל, ינתנו לחברים שרותי משרד דחופים בלבד בתאריכים:
   
 •       ביום ה' 2.8.18 תתקיים מכירת תווי קניה   ע"י חברת "עוגן", מהשעה 10:30-12:30 בחדר רו"ח שם טוב (מול בית הכנסת) *מתאריך 5.6.18-26.6.18 לא תהא חלוקת תווים 
   
 • רוצים שיאתרו אתכם בקלות ובמהירות ? ניתן לעדכן פרטים אישיים בטופס עדכון באלפון. לכניסה לאלפון לחצו כאן
   
 • כשירות לחברים ניתן לצפות בהדרכה שקיימנו ב27.3, בנושא ליווי למימון מקרן בערבות מדינה .
   
 • הרינו להביא לידיעתכם פרוייקט שדרוג המעליות יוצא לדרך 
   
 • לידיעת הציבור החל מ23.10.17 חוג יוגה לגברים יתקיים בימי שני במקום בימי רביעי. השיעור יערך בין השעות 17:00-18:00
   
 • דרוש רואה חשבון
    22.6.2018 דרושים למשרד רציני בבורסה  דרוש רואה חשבון.   עדיפות לבעלי ניסיון בבורסה.  תנאים טובים למתאימים.  בבקשה לשלוח קורות חיים לפקס: 03-5758126  
   
 • דרושים
  דרושים למשרד בבורסה דרושה מזכירה עוזרת אדמיניסטרטיבית למשרה מלאה. דרישות: עבודה במערכת אכדיה – יתרון משמעותי. ניסיון כמזכירה ניהול אדמיניסטרטיבי – חובה לפחות שנתיים. ניסיון ורקע בהנהלת חשבונות – יתרון משמעותי.שליטה מלאה באופיס ובאקסל ברמה טובה – חובה (ייבדק בראיון). אנגלית ברמה טובה מאוד – חובה (ייבדק בראיון).  יסודיות, דייקנות, סגירת מעגל טיפול, יכולת עבודה עצמאית, ראש גדול, יכולת פתרון בעיות.   נכונות לשעות נוספות – חובה. 3453350 (שי)
   
 • ציוד משרדי
  22.5.18 לקנייה ריהוט משרדי לפרטים: 054-3978443 (דבורה)
   
 • מחפש חניה
  19.6.18 קנייה מעוניין לרכוש חנייה בבניין מכבי לפרטים נוספים: 0543973599
   
 • להשכרה בשמשון
  להשכרה 2 משרדים בבניין שמשון, צד דרום מרוהטים קומפלט מועד כניסה – גמיש פרטים – 054-39-79888
   
 • מחפשת עבודה
    7.5.18          מחפשת עבודה מיון מלוטש, עובדת פרילנס, גמישה בשעות ובימי עבודה, בעלת ניסיון של למעלה מ- 20 שנה ליצירת קשר: 052-8534409
   
 

האם בקרוב נציע נישואין עם טבעת מיד שנייה?

 
האם בקרוב נציע נישואין עם טבעת מיד שנייה?
א א א

יהלומים ממוחזרים תופסים חלק מרכזי בסחר העולמי.

 

מאז ימי קדם נכרו כ-5.2 מיליארדי קראט של יהלומים, שהם בשווי מוערך של 420 מיליארדי דולרים. זאת אומרת, שנמכרו 1.3-1.8 מיליארדי קראט של יהלומים מלוטשים בסכום כולל של בין 900 מיליארד ל-1.2 טריליוני דולרים. אם אכן יהלומים הם לנצח, אזי ישנה כמות בלתי מבוטלת של יהלומים שניתן למחזר.

במשך למעלה ממאה שנים עסקי היהלומים בנויים בהסתמך על ההנחה שהרוב המוחלט של היהלומים הנמכרים ללקוחות לא יחזרו לשוק, כאשר יהלום שיירכש לא יימכר הלאה ויישאר ברשות המשפחה ויועבר מדור לדור.

אך מה ששינה את הכלל הזה היה כמובן המשבר הכלכלי הגדול בשלהי 2008, שממדי הצנע והקיצוצים בו שינו זאת. המיתון והמחסור בכסף הוביל לכך שאנשים הזדקקו לכסף מזומן מיידי ולשם כך מכרו את החפצים יקרי הערך שהיו ברשותם, ובראש ובראשונה תכשיטיהם.

כפי שאנשים החלו למכור את הזהב אשר ברשותם לחנויות משכון, סוחרי זהב וכיוב', כך גם קרה עם היהלומים, שהזהב שהיווה חלק מתכשיטי היהלומים מוחזר, וכך גם היהלומים עצמם התגלגלו הלאה, באופן שמשפיע על הענף כולו והמסחר בו.

כאן עולות השאלות, האם אחד יציע נישואין עם טבעת מיד שניה? האם יחגוג יובל נישואין או יציין כל אירוע משפחתי אחר באמצעות רכישת תכשיט שהיווה חלק מתכשיט קודם? למרות אלה, השאלה המרכזית היא: האם אחד כזה יידע שהתכשיט הוא למעשה ממוחזר. הסיכוי לבדוק את ההיסטוריה של יהלום או את מוצאו קלוש, כאשר חלק מהם עברו מאז מכירתם הראשונית מספר ליטושים נוספים שיתאימו אותו למאוויי הלקוח/ה או לצו האופנה של אותה תקופה.

לחברים רבים בתעשיית היהלומים ישנם סיפורים אודות יהלומים שנכנסו מחדש למסחר. ישנן גם חברות הודיות שמתמחות ברכישת תכשיטים מסוחרים וחנויות משכון בארה"ב וממדינות אחרות. בניו יורק עצמה ניתן לראות לא אחת שלטים המציעים קנייה של יהלומים מאנשים פרטיים, במקומות הקרובים לרובע היהלומים של העיר.

בעיה נוספת היא שלא ידוע עד כמה גדול חלקם של היהלומים הממוחזרים בתכשיט. כאשר מדובר בזהב ממוחזר ניתן לדעת כיוון שזה חייב לעבור זיקוק. כיצד ניתן לכמת את חלקם של היהלומים הממוחזרים? פעמים רבות רק באמצעות ניחוש.

נושא נוסף שעולה הינו האם היהלומים ממוחזרים שינו את התפיסה העכשווית של הצרכן לגבי ערכו של היהלום. מומחים בנוגע לתעשייה אינם סוברים כך, ויש גיבוי לכך באמצעות נתונים של דה בירס שפורסמו בחודש שעבר ומספרים על מכירות שיא בשווי של 82 מיליארדי דולרים בשנת 2017.


 
 
חזרההדפסשלח לחבר