115 חברים חדשים הצטרפו לבורסת היהלומים בטקס חגיגי

115 חברים חדשים הצטרפו לבורסת היהלומים בטקס חגיגי

לראשונה : הטקס התקיים בזום
כמיטב המסורת, אתמול (יום ב') חגגה הבורסה ליהלומים את הצטרפותם של 115 חברים חדשים למשפחת היהלומנים הישראליים. בין החברים החדשים נשים וגברים, חרדים וחילונים, צעירים ומבוגרים, לוטשים וסוחרים. המעמד החגיגי מגיע לאחר לימודי הכשרה שערכו כחצי שנה, במהלכם החברים החדשים סיימו בהצלחה את הקורס המקצועי להכשרת חברים. את הועדה מרכזת עו"ד דנה ועקנין.
לאור משבר הקורונה ולראשונה בתולדות הבורסה טקס הסמכת החברים החדשים נערך באמצעות פלטפורמת הזום, וזאת מכיוון שלא ניתן היה לבצע את הטקס המסורתי כסדרו עם עשרות משתתפים. את תעודות החברות יאספו החברים החדשים בשבועות הקרובים בהתאם להנחיות והמגבלות.
בין 115 הבוגרים היו 20 נשים,כאשר רובם של החברים החדשים הם דור המשך של חברי הבורסה. מעבר להכשרה המקצועית והידע שרוכשים בקורס, לקורס ההכשרה יש חשיבות בייצור רשתות עסקיות ושיתופי פעולה מסחריים. במהלך הקורס נוצרות חברויות אישיות ואלו מתורגמות מאוחר יותר לעזרה הדדית ופיתוח עסקי משותף.

נשיא הבורסה, יורם דבש בירך את החברים החדשים :" דווקא בתקופה זו בה הענף שלנו עובר הרבה מאוד שינוים וטלטלות  הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית , זוהי גאווה גדולה לקבל אל שורותינו 115 חברים חדשים. היום אתם יוצאים לדרך חדשה ונכנסים לענף שהוא כמו משפחה. הרחיבו אופקים וצאו לעולם הרחב. אתם דור ההמשך, דור העתיד, ואני סמוך ובטוח שתמשיכו במסורת של יוזמות אישיות ותצעידו את הענף למקום טוב יותר. אני רוצה לאחל לכל אחד מכם בהצלחה".

יו"ר הוועדה מר רוני שטדלר ציין :" אנחנו בתקופה הקשה ביותר שידע ענף היהלומים בישראל, אבל אני בטוח שדווקא ההתחלה מתקופה קשה תאפשר לכם ללמוד ולהתפתח, ולהכין את עצמם לעולם המשתנה". 

השנה נבחרה אישה לכהן כנציגת חברי הבורסה החדשים, גברת ליאת אדלשטיין שסיכמה את האירוע :"לצד האתגרים אנחנו מצליחים להמציא את עצמנו מחדש. אנחנו מרגישים גאווה גדולה להיכנס לתוך משפחה כל כך גדולה וחמה".